ME YOU HEALTH ? być zdrowszym dzięki gryfikacji

Firma ME YOU HEALTH otrzymała nominację w tegorocznym konkursie Innovation Awards, w kategorii ?Best Use of Gamification?, organizowanym przez The Massachusetts Innovations and Technology Exchange (MITX).  Z uznaniem spotkało się wykorzystanie elementów gryfikacji w aplikacjach ME YOU HEALTH mających za zadanie poprawę zdrowia użytkowników.

ME YOU HEALTH proponuje pomoc, obiecując trwałe zmiany w ich życiu przy wykorzystaniu aplikacji zintegrowanej z Facebookiem i opartej na podstawowych zasadach gryfikacji. Brzmi to dość niewiarygodnie, jednak główne założenie, na którym bazuje firma ME YOU HEALTH jest proste ? życie człowieka jest sumą małych codziennych wyborów, zatem wystarczy zmodyfikować niektóre z nich, aby stało się lepsze. Zamiast jednej wielkiej zmiany (trudnej do osiągnięcia), mamy tu propozycję wielu małych zmian, za to dokonywanych systematycznie każdego dnia, w myśl sprawdzonej zasady ?kropla drąży skałę?.

Aplikacje stworzone przez ME YOU HEALTH pomagają po pierwsze w zerwaniu
z codzienną rutyną utrudniającą podejmowanie świadomych i korzystnych dla naszego zdrowia decyzji, po drugie w podtrzymywaniu motywacji do zmian poprzez zapewnienie systemu nagród oraz wsparcia ze strony sieci społecznych.

Jednym z najbardziej udanych produktów ME YOU HEALTH jest Daily Challenge (Codzienne Wyzwanie). Zasada działania tego programu jest następująca. Każdego ranka użytkownik dostaje e-maila z małym wyzwaniem ? zadaniem, które powinien wykonać.

Po jego wykonaniu zaznacza na Facebooku, że zostało wypełnione, a następnie może podzielić się informacją, w jaki sposób tego dokonał z innymi użytkownikami i sprawdzić,
jak oni poradzili sobie z tym wyzwaniem. Przy czym wyzwania, jakie otrzymują osoby korzystające z tego programu na pierwszy rzut oka mogą wydawać się mało znaczące. Przykładowo, ?Zjedz czerwony owoc lub warzywo? brzmi banalnie, ale banałem nie jest, jeśli uświadomimy sobie, że jest to wybór korzystny dla naszego zdrowia. Jego skutków,
co prawda, nie zobaczymy od razu, ale podejmując takie małe prozdrowotne wyzwania codziennie, odczujemy ich pozytywny wpływ w dłuższej perspektywie czasu. W świetle tego, podtrzymywanie naszej motywacji ma kluczowe znaczenie dla skuteczności wspomnianego programu, a tym samym dla naszego zdrowia. Stąd też, bardzo istotne są w nim takie elementy gryfikacji jak zabawa (która wciąga i nie nudzi), wyzwania, nagrody oraz wsparcie społeczne.

Polecam również film:

Ten wpis został opublikowany w kategorii Samodoskonalenie, Zastosowanie, Zdrowie i oznaczony tagami , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zabezpieczenie antyspamowe *